Prognostika

Ναντ - Νανσί 07.09.2026 1:0: σκορ, αποτέλεσμα και στατιστικά

⚽ Γαλλία Ligue 2 · Γαλλία · 7 Σεπτεμβρίου 2026
Ναντ λογότυποΝαντ
1:0
1ο ημίχρονο: 0:0
07.09.2026 21:45
Νανσί λογότυποΝανσί

Γεγονότα αγώνα

Φρεντερίκ Γκιλμπέρ🟨
12′
🟨
20′
32′
🟥Ελίντζα Μεντί
32′
🟨Κουρουφιά Κεμπέ
38′
🟨Παπέ Μέισσα Μπα
Τόμας Ρομπινέ1:0⚽
46′
Ουιλίτι Γιουνουσά🟨
50′
64′
🟨Μαμαντού Φοφανά

Στατιστικά αγώνα: Ναντ - Νανσί

ΝαντΝανσί
1.27xG (αναμενόμενα γκολ)0.31
57Κατοχή μπάλας, %43
15Σουτ5
2Σουτ στην εστία0
4Κόρνερ1
15Φάουλ16
3Οφσάιντ2
2Κίτρινες κάρτες3
0Κόκκινες κάρτες1
112Επιθέσεις88
50Επικίνδυνες επιθέσεις21

💡 Ανάλυση αγώνα Ναντ - Νανσί

Συντάκτης: Βασίλης Παπαδόπουλος — Ποδοσφαιρικός ειδικός για Allsvenskan, CPL, China League One, Esiliiga, Kakkonen

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Ligue 2, δύο ομάδες με τελείως διαφορετική ψυχολογία διασταυρώνονται. Η Ναντ, που έχει απογοητεύσει παταγωδώς στην εκκίνηση της σεζόν, υποδέχεται την εξαιρετικά πειθαρχημένη και σταθερή Νανσί. Οι γηπεδούχοι, παρά το γεγονός ότι διαθέτουν το ακριβότερο ρόστερ της κατηγορίας, έχουν μετατρέψει την άμυνά τους σε εφιάλτη και βρίσκονται κολλημένοι στον πάτο της βαθμολογίας. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι έχουν χτίσει ένα σχεδόν απόρθητο αμυντικό τείχος και σημειώνουν νίκες χωρίς να δέχονται γκολ.

Τακτική Ανάλυση Ναντ

Η Ναντ βρίσκεται στη 18η και τελευταία θέση της βαθμολογίας, έχοντας μαζέψει μόλις έναν βαθμό σε τέσσερις αγώνες. Η διαφορά τερμάτων είναι αποκαρδιωτική: 6 γκολ υπέρ και 11 κατά. Το ξεκίνημα στο πρωτάθλημα εξελίχθηκε σε έναν πραγματικό εφιάλτη για το φαβορί. Μετά από μια ήττα στην πρεμιέρα, η ομάδα συνέχισε την κατιούσα με δύο ακόμα χαμένες αναμετρήσεις, ενώ στην προηγούμενη αγωνιστική έδωσε μια τρελή μάχη τερμάτων με την Γκενγκάμ, αρκούμενη τελικά σε μια ισοπαλία (3-3).

Η ομάδα παράγει κατά μέσο όρο 1,34 xG ανά αγώνα, ενώ επιτρέπει στους αντιπάλους της ακριβώς την ίδια ποσότητα (1,34 xGA). Παρ' όλα αυτά, στην πράξη, οι αντίπαλοι σκοράρουν κατά μέσο όρο 1,50 γκολ, ενώ η Ναντ δέχεται απίστευτα 2,75 τέρματα ανά 90 λεπτά. Η αμυντική γραμμή γίνεται επανειλημμένα θύμα ατομικών λαθών και της εκπληκτικής ευστοχίας των αντιπάλων (0% των αγώνων χωρίς να δεχθεί γκολ). Η τρέχουσα τελευταία θέση είναι αποτέλεσμα μιας τεράστιας ατυχίας μπροστά από την εστία της (11 γκολ παθητικό, ενώ το xGA που έχει επιτρέψει είναι 5,36 σε 4 ματς). Αργά ή γρήγορα, αυτή η στατιστική ανωμαλία αναμένεται να εξομαλυνθεί.

Τακτική Ανάλυση Νανσί

Η Νανσί βρίσκεται στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, έχοντας συγκεντρώσει επτά βαθμούς σε τέσσερις αγώνες, με διαφορά τερμάτων 3-1. Η ομάδα ξεκίνησε με μια ισοπαλία χωρίς γκολ και μια ήττα με το ελάχιστο περιθώριο, αλλά στη συνέχεια βρήκε τον ρυθμό της και πέτυχε δύο διαδοχικές νίκες χωρίς να δεχθεί γκολ (1-0 επί της Πο και 2-0 επί της Ντουνκέρκ), σταθεροποιώντας τη θέση της στο πάνω μισό του βαθμολογικού πίνακα.

Οι παίκτες του Οσβάλντ Τανσό επιτρέπουν στους αντιπάλους τους ένα εξαιρετικά χαμηλό 0,79 xGA ανά αγώνα, ενώ στην πράξη δέχονται μόλις 0,25 γκολ ανά παιχνίδι (συνολικά μόνο ένα γκολ παθητικό σε όλη τη σεζόν). Στην επιθετική τους ανάπτυξη, η Νανσί είναι αρκετά οξυδερκής, παράγοντας 1,43 xG ανά αγώνα, αν και προς το παρόν σκοράρει μόνο 0,75 γκολ, λόγω της χαμηλής αποτελεσματικότητας στην τελική προσπάθεια. Η ομάδα διαθέτει ένα εξαιρετικό αμυντικό θεμέλιο και ένα σίγουρο θετικό ισοζύγιο αναμενόμενων γκολ. Η ισχυρή άμυνα της επιτρέπει να μαζεύει βαθμούς μεθοδικά, ακόμα κι όταν η παραγωγικότητα στην επίθεση είναι περιορισμένη.

Βασικοί Παίκτες

Στη Ναντ, οι πιο λαμπρές επιθετικές εμφανίσεις έρχονται από τον Γιουνουσσά (δύο γκολ και μία ασίστ) και τον Κορεντόρ (δύο τέρματα). Από ένα γκολ έχουν σημειώσει ο Γκιρασί (συν μία ασίστ) και ο Ζουζού. Οι κύριοι δημιουργοί είναι ο Καφάρο και ο Περέν, που έχουν από μία ασίστ ο καθένας.

Στην Νανσί, ξεχωρίζει ο Μποκανγκού στην τελική φάση, έχοντας ήδη σκοράρει δύο φορές. Ένα ακόμα γκολ έχει πετύχει ο Φερνάντεζ. Όλη η δημιουργική δουλειά επικεντρώνεται στα πόδια των Χουσνί (δύο ασίστ) και Φνταούς (μία τελική πάσα).

Προβλεπόμενες Συνθέσεις

  • Ναντ: (αναμένεται η τυπική διάταξη 4-2-3-1 ή 4-3-3, με βασικούς τους Γιουνουσσά, Κορεντόρ και Γκιρασί στην επίθεση)
  • Νανσί: (αναμένεται συμπαγής διάταξη, με τον Μποκανγκού στην κορυφή και τον Χουσνί σε ρόλο δημιουργού)

Διαιτητής

(Δεν υπάρχει συγκεκριμένη αναφορά στον διαιτητή στο αρχικό κείμενο, οπότε η ενότητα αυτή παραλείπεται.)

Πρόβλεψη και Στοίχημα

Κύρια πρόβλεψη: Η Νανσί δεν θα χάσει (απόδοση 1.73)

Οι μπουκμέικερ συνεχίζουν να εμπιστεύονται τη Ναντ, θεωρώντας την ξεκάθαρο φαβορί, βασιζόμενοι στο κύρος του συλλόγου και την τεράστια αξία του ρόστερ (76,6 εκατ. ευρώ έναντι 14,2 εκατ. ευρώ των φιλοξενούμενων). Ωστόσο, η τρέχουσα φόρμα των γηπεδούχων είναι απαράδεκτη: 11 γκολ παθητικό σε 4 αγωνιστικές και καμία νίκη. Η Νανσί, αντίθετα, αποτελεί πρότυπο ρεαλισμού: έχει δεχθεί μόνο ένα γκολ σε όλο το τουρνουά, επιτρέπει μόλις 0,79 xGA στην εστία της και βρίσκεται σε σερί δύο πειστικών νικών. Θα είναι εξαιρετικά δύσκολο για τα αποδιοργανωμένα "καναρίνια" να διασπάσουν μια τόσο συμπαγή άμυνα. Πρόβλεψη: "Νανσί - Δεν χάνει" (X2) με απόδοση 1.73. Η πιθανότητα για αυτό το αποτέλεσμα εκτιμάται στο 60% (οποιαδήποτε απόδοση πάνω από 1,66 είναι παιχνίδι).

Πρόβλεψη για το σύνολο τερμάτων: Under 2,5 γκολ (απόδοση 1.90)

Οι αγώνες της Ναντ αποτελούν εγγύηση για γκολ και θέαμα: στο 75% των παιχνιδιών τους έχει σημειωθεί over 2,5 γκολ, με μέσο όρο τερμάτων τα τρελά 4,25. Ωστόσο, απέναντί τους βρίσκεται η Νανσί, της οποίας όλοι οι αγώνες έχουν τελειώσει με "under" (μέσος όρος μόλις ένα γκολ ανά παιχνίδι). Οι φιλοξενούμενοι δύσκολα θα παρασυρθούν σε ανοιχτό ποδόσφαιρο εκτός έδρας και θα κλειστούν, ελπίζοντας σε μια γρήγορη αντεπίθεση. Επιπλέον, οι μετρήσεις της Ναντ δείχνουν ότι δέχεται πολύ περισσότερα γκολ από όσα πραγματικά αξίζει (2,75 γκολ έναντι 1,34 xGA), και αυτή η ανωμαλία είναι πιθανό να σταματήσει ακριβώς σε ένα ματς με μια "χαμηλόσκορη" ομάδα. Πρόβλεψη: Under 2,5 γκολ με απόδοση 1.90. Η πιθανότητα γι' αυτό το σενάριο εκτιμάται στο 53% (οποιαδήποτε απόδοση πάνω από 1,88 είναι παιχνίδι).

Βασίλης Παπαδόπουλος
Βασίλης Παπαδόπουλος
Ποδοσφαιρικός ειδικός για Allsvenskan, CPL, China League One, Esiliiga, Kakkonen

Ο Βασίλης Παπαδόπουλος είναι ποδοσφαιρικός ειδικός με πολυετή εμπειρία στην παρακολούθηση των πρωταθλημάτων Allsvenskan, Canadian Premier League, China League One, Esiliiga και Kakkonen. Στην ανάλυσή του εστιάζει στη φόρμα των ομάδων, τις συνθέσεις, τα στατιστικά τελικών προσπαθειών, τις προπονητικές αποφάσεις και το πρόγραμμα αγώνων. Η προσέγγισή του βασίζεται σε δεδομένα και σε βάθος ανάλυση, αποφεύγοντας βιαστικά συμπεράσματα.

Όλα τα άρθρα του συντάκτη →

Η πρόβλεψη της σύνταξης έχει καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα και δεν αποτελεί συγκεκριμένη σύσταση για στοίχημα. Κάθε χρήστης οφείλει να κάνει τη δική του ανάλυση πριν αποφασίσει να ποντάρει.

Αποδόσεις για τον αγώνα Ναντ - Νανσί

Αποτέλεσμα (1X2)

X3,6211,8824,05

Διπλή ευκαιρία

1X1,24X21,92121,29

Και οι δύο σκοράρουν

Όχι2,01Ναι1,7

Over

11,0121,3632,38451.51,212.51,843.52,964.55,85

Under

19,522,8531,5141,121.53,722.51,963.51,324.51,08

Χάντικαπ 1

01,3811,02-12,51-25,91.51-1.53,2-2.56,8

Χάντικαπ 2

02,911,4221,07-181.51,262.51,04-1.59

Ακριβές σκορ

0:012,250:111,750:2231:07,21:16,21:212,751:3352:092:17,92:213,52:3413:015,53:114,53:2254:0354:132

Προγνωστικά για τον αγώνα Ναντ - Νανσί

G gold_legend Over 3.5απ. 2,82 Χαμένο

Με το ζευγάρι Ναντ – Νανσί να κοντράρεται στη Ligue 2, ποντάρω στο Over 3,5 με απόδοση 2,82. Απλά θέλω να έχω έναν λόγο να παρακολουθήσω με ενθουσιασμό το αποψινό παιχνίδι, χωρίς καμία άλλη σκέψη ή ανάλυση.

A aggelosace2024 Under 2.5απ. 2,00 Κερδισμένο

Η άμυνα της Νανσί είναι αρκετά σταθερή, ενώ η Ναντ δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση. Όλα δείχνουν ότι το ματς θα έχει λιγότερα από τρία γκολ, οπότε το Under 2.5 μου φαίνεται η λογική επιλογή.

ΗΜ Ηλίας Μακρής Over ομάδας 1 1.5απ. 1,87 Χαμένο
A ace_hawk_2023 Κόρνερ: Over ομάδας 2 3.5απ. 1,75 Χαμένο

Το πλεονέκτημα της Νανσί στα στημένα είναι ξεκάθαρο απέναντι στη Ναντ. Γι' αυτό ποντάρω στο Over 3,5 κόρνερ της φιλοξενούμενης ομάδας με απόδοση 1,75.

B big.wolf87 Ακριβές σκορ 2:1απ. 7,90 Χαμένο

Το παιχνίδι της Ligue 2 ανάμεσα στη Ναντ και τη Νανσί έχει ένα ξεκάθαρο στοίχημα που αξίζει να εξεταστεί. Η πρόβλεψη για ακριβές σκορ 2:1, με απόδοση στο 7.90, αποτελεί την επιλογή που ξεχωρίζει. Θα αναλύσω γιατί αυτό το σκορ είναι η πιο πιθανή κατάληξη.

ΓΙ Γιάννης Ιωάννου Αποτέλεσμα: 1απ. 1,88 Κερδισμένο

Το ματς της Ligue 2 ανάμεσα στη Ναντ και τη Νανσί μου δείχνει ξεκάθαρο προβάδισμα για τους γηπεδούχους. Με απόδοση στο 1.88, το στοίχημα στην καθαρή νίκη της Ναντ μοιάζει η πιο λογική επιλογή, χωρίς περιττούς κινδύνους. Δεν βλέπω να χάνουν βαθμούς σε αυτό το ματς.

Αφίσα αγώνα

Ναντ - Νανσί — αποδόσεις

❓ Συχνές ερωτήσεις

Πότε και πού διεξάγεται ο αγώνας Ναντ - Νανσί;

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Ligue 2, στις 7 Σεπτεμβρίου 2026, στις 21:45.

Ποια είναι η κύρια πρόβλεψη για το ματς Ναντ - Νανσί;

Η κύρια πρόβλεψη είναι ότι η Νανσί δεν θα χάσει, με απόδοση 1.73. Οι φιλοξενούμενοι έχουν εξαιρετική αμυντική λειτουργία και βρίσκονται σε σερί νικών.

Ποια ομάδα είναι το φαβορί σύμφωνα με τους μπουκμέικερ;

Παρά την τελευταία θέση της Ναντ, οι μπουκμέικερ τη θεωρούν φαβορί, λόγω του κύρους της και της τεράστιας αξίας του ρόστερ της (76,6 εκατ. ευρώ έναντι 14,2 εκατ. ευρώ της Νανσί).

Σε τι φόρμα βρίσκονται οι δύο ομάδες;

Η Ναντ είναι 18η με μόλις ένα βαθμό και 11 γκολ παθητικό σε 4 αγώνες. Η Νανσί, αντίθετα, είναι 7η με επτά βαθμούς, δύο σερί νίκες χωρίς να δεχτεί γκολ και μόνο ένα γκολ παθητικό συνολικά.

Υπάρχει πρόβλεψη για το σύνολο τερμάτων;

Ναι, προτείνεται το Under 2,5 γκολ (απόδοση 1.90), καθώς η Νανσί είναι χαμηλόσκορη και θα κλειστεί αμυντικά, ενώ η Ναντ δέχεται λιγότερα γκολ από όσα αξίζει.